BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adócsaló munkaerő-kölcsönző céget fogtak

Közel 300 millió forintos adócsalást derített fel a vám- és pénzügyőrség, az elkövetők munkaerőt közvetítettek gyárakba és üzemekbe, majd nem a ténylegesen kifizetett munkabér után fizették meg a közterheket, és a toborzott munkavállalóknak is csak a bérük egy részét fizették ki.

2010. június 21. hétfő, 12:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elkövetők Pest megyei vagy budapesti székhelyű munkaerő-kölcsönző cégeket alapítottak, amelyeket rövid ideig működtettek (általában egy évig), majd fantomizáltak azért, hogy eltüntessék azokat a hatóságok elől - mondta el Sipos Jenő szóvivő.

A húsüzemekbe, összeszerelő üzemekbe közvetített mintegy 1800 munkavállalót nagyobb részét ugyan bejelentették az APEH-nek, de nem a részükre valójában kifizetett munkabért után fizették meg a közterheket, és a munkavállalóknak is csak a bérük egy részét fizették ki.

Volt, hogy a megrendelőtől 600 forintos órabért kaptak, de a munkavállalóknak csak 300-350 forintot fizettek ki.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet