BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan a Malév új stratégiája

Elfogadta a három évre szóló stratégiát a Malév közgyűlése.

2010. május 28. péntek, 16:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elfogadta a 2009. évi beszámolót és a három évre szóló stratégiát a Malév pénteken megtartott éves rendes közgyűlése.

A 95 százalékban a magyar állam tulajdonában lévő Malév 2009. évi nem konszolidált mérleget 24,84 milliárd, a konszolidált mérleget 26,82 milliárd forint veszteséggel hagyták jóvá.

A Malév hároméves üzleti stratégiájának célja 2012-re 25 millió eurós üzemi nyereség elérése. A hároméves tervben a költségek csökkentése, a hatékonyság növelése, az átalakítások folytatása és a bevételek növelése szerepel. Három év távlatában a költségeket 48,8 millió euróval tervezik mérsékelni.

A közgyűlésen elfogadták két igazgatósági tag, Németh Ákos és Török Endre lemondását, új tagokat azonban nem választottak. Az MTI úgy tudja, hogy Török Endre a Pénzügyminisztériumot képviselte az igazgatóságban.

A részvényesi gyűlésen módosították a Malév Zrt. alapszabályának egyes pontjait, tekintettel az állami tulajdonlásra.

A korábbi tájékoztatás szerint a magyar állam a korábbi tulajdonos, az AirBridge kiszorításával lett tulajdonosa a magyar nemzeti légitársaságnak. Nem a részvényeket vásárolta meg, hanem - részben hitel/tőke konverzióval alaptőkét emelt a társaságban.

A Malév pénteken azt közölte: az alapszabály-módosítások célja az irányadó jogszabályoknak - például a köztulajdonban álló gazdasági társaságok takarékosabb működéséről szóló törvény rendelkezéseinek - való megfelelés.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet