BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Világkiállítás: senki sem segített a magyaroknak

Nem a sanghaji expo hozza majd a nagy kínai üzleteket a magyar vállalkozásoknak – derül ki a Napi körkérdésére adott válaszokból.

2010. április 30. péntek, 04:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Néhány cég ugyan tervez önálló gazdasági megjelenést, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara is szervez egy üzletember-látogatást a nyár végére, ehhez azonban nem sikerült sem állami, sem más forrásból támogatást kapniuk.

Így a kamara saját erőből mintegy egymillió forinttal járul hozzá a húszfős delegáció útjához – mondta a Napinak Tényiné Stark Mária, az MKIK nemzetközi igazgatóságának vezetője.

A csapat főképp építőipari, építőanyag-gyártó és energetikai cégek képviselőiből állna, meglepetésükre egy gabona-nagykereskedő is jelentkezett.

Bár az élelmiszer-ipari cégek ázsiai jelenléte a korábbinál jóval hangsúlyosabb, exporészvételüket egyetlen állami szervezet sem támogatja, az ITDH az Agrármarketing Centrumhoz hasonlóan idén inkább a közelebbi exportcélországok szakkiállításain való megjelenést segíti.

Önerőből pedig kevés vállalkozás engedheti meg magának nemhogy a piacra lépést, de a bemutatkozást is.

További részletek a Napi Gazdaság pénteki számában

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter
Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet