BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tart még a Globex-botrány

Immár a második feljebbviteli eljárást folytatja le a fővárosi ítélőtábla a 1998 őszén összeomlott Globex Holding és kapcsolt vállalkozásai ügyében.

2010. január 26. kedd, 11:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az első feljebbviteli eljárást a büntetőjogi szabályok megsértése miatt ismétlik meg. A per középpontjában a XI. kerületi önkormányzatnak és sopron városának 500 milliós, illetve milliárdos nagyságrendű követelései állnak, valamint 59 rendbeli kisbefektő értékeivel kapcsolatos visszaélés.

Az új eljárás irategyeztetéssel kezdődött, majd csütörtökön felolvassák a cégek német tulajdonosának vallomását, akit eddig még senki nem hallgatott meg.

Az igen szövevényes ügyben szerepelnek kárpótlási jegyek, furcsa tőzsdén kívüli és külföldi részvények, cégjegyzékben nem szereplő kárpótlási jegy hasznosítók, illetve egy fantomszálló a Rózsadomb tetején.

Az ügy két fő vádlottja az utóbbi tíz évet hol Németországban szökésben, hol kiadatási letartóztatásban, hol itthon letartoztatásban, hol háziőrizetben töltötte, majd 2008-tól mintegy egy évig börtönbe kerültek, 2009 elején pedig ismét szabadlábra helyezték őket lakhelyelhagyási-tilalom mellett.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet