A korábbi nevén CIG Közép-európai Biztosító Zrt. a nyilvános tőzsdei kibocsátást néhány tíz millió euróra becsüli - de árat érthetően még nem határoztak meg. Járai Zsigmond a cég felügyelő bizottságának elnöke - és a társaság résztulajdonosa - a tőzsdére menetel időpontját a nemzetközi gazdasági helyzettől tette függővé, ami azt jelenti, hogy a válság elhúzódása esetén a parkettre lépés időpontja is kitolódhat.
Az új részvények piacra dobása mellett a jelenlegi tulajdonosok is eladhatnak majd részvényt - várhatóan nem többet, mint 10-15 százalékot. Horváth Béla a biztosító elnök-vezérigazgatója a CIG kiemelkedő eredményéről tudott beszámolni. A harmadik negyedévben a befektetéshez kapcsolt, úgynevezett unit-linked biztosítások területén piacvezető lett a cég - piaci részesedése meghaladta a 17 százalékot.
A CIG, amelynek tulajdonosi köre közel félszáz magyar magánszemélyt ölel fel, a tőzsdei megjelenés előtt zárt körű tőkeemelésről is határozott. Az eddigi tulajdonosok és az általuk javasolt új befektetők 10 millió euró értékben új részvényt jegyezhetnek le november 20-áig.
A közgyűlés döntése értelmében Martonyi János és Vizi Attila személyében 2 új taggal bővült a felügyelő bizottság. Horváth Béla január 1-től lemondott vezérigazgatói megbízatásáról, és a jövőben az igazgatóság elnökeként tevékenykedik tovább. Utódja a vezérigazgató székben Gaál Csaba, korábbi termékfejlesztési igazgató lesz.
A CIG-Pannnia tőzsdei megjelenését örömmel üdvözölte Mohai György a BÉT vezérigazgatója, aki kifejtette hosszú évtizedek óta ez lesz az első hazai biztosító a budapesti értéktőzsdén.
