BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ősszel még felpezsdülhetnek a wellness-hotelek

A vállalati konferenciák és az egyéni utazók elhalasztott vakációja miatt számítanak forgalomnövekedésre a gyógyszállók.

2009. szeptember 22. kedd, 08:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Biztató őszi szezonra számítanak a magyarországi wellness-hotelek – derül ki a Világgazdaság mai számában olvasható piaci körképből. Bár a statisztikák szerint az év eddig eltelt időszakában összességében csökkent a forgalmuk, nyár végére, ősz elejére a foglalások száma növekedésnek indult.

A wellness-szállodák forgalma a többi hoteléhez hasonlóan alakult; a KSH adatai szerint júniusig a vendégek és a vendégéjszakák számában is 7-13 százalék közötti csökkenés volt a jellemző. Ez átlagosan tíz százalék körüli árbevétel-mérséklődést jelentett - mondta a lapnak Baranyai György, a Magyar Szállodaszövetség wellness-szekciójának a vezetője.

Az ősz közeledtével azonban a szakértő szerint kicsit felpezsdült a piac: egyrészt hagyományosan a szeptember-október számít a vállalati konferenciák legfőbb szezonjának, másrészt az egyéni utazók közül sokan most pótolják be az elhalasztott nyári pihenést - kihasználva a wellness-szállodák őszi akcióit és csomagjait - olvasható a cikkben.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet