Az MTG Metro Gratis Kft, a Metropol című napilap kiadója mai bejelentése szerint 2010. január 4-től az Axel Springer Nyomda Kft. kecskeméti nyomdája készíti a napilapot. A döntés hátterében a Metropol formátumának megváltozása áll, ettől az időponttól kezdve ugyanis fél-berliner formátumú lesz, egyben arculata és tartalmi felépítése is megújul.
Az MTG Metro Gratis Kft és az Axel Springer Magyarország a nyomdai kooperáción túl vizsgálják más együttműködési formák lehetőségét, az önállóság megőrzése és a piaci szabályok betartása mellett - közölte a társaság.
