BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Klímavédelemben erősít az RFV

A társaság egy olyan uniós projekt részese lett, amely az önkormányzati intézmények energiahatékonyságát hivatott növelni.

2009. szeptember 22. kedd, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió egyik nemzetközi energia-megtakarítási projektjének magyarországi résztvevője lett a Regionális Fejlesztési Vállalat Nyrt. (RFV). A projektben az önkormányzati intézmények energiahatékonyságának növelése mellett egy monitoring rendszer segítségével a dolgozók számára is láthatóvá tehető az elérhető megtakarítás - közölte a társaság.

A projekt célja, hogy az épületek energia-megtakarítása, és a szén-dioxid kibocsátás 10-25 százalékkal csökkenjen. Az uniós projektben összesen 9 partner vesz részt 5 országból (Egyesült Királyság, Ausztria, Lengyelország, Portugália és Magyarország), 75-100 kis- és közepes vállalat monitoringját végzik el a klímavédelem iránt elkötelezett társaságok.

Célunk, hogy folyamatosan mérve az energiafelhasználást, megtaláljuk azokat a pontokat a különböző infrastrukturális rendszerekben, ahol további megtakarítások érhetőek el, végeredményben az energiafelhasználás 10-25 százalékos mérséklését és szén-dioxid kibocsátás csökkentést érjünk el a projekt végére, 2010 márciusára - mondta Makra József, a társaság vezérigazgatója.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet