A német tulajdonban levő pénzintézet eladásáról az idén nyáron kezdődtek tárgyalások, ezek eredményeként a magyar tulajdonban levő cégcsoport június végén szerződést írt alá a bank 100 százalékos részvénytulajdonának megvételéről. A Napi értesülései szerint a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) már döntött és jóváhagyta az ügyletet.
(A GVH pénteken hozta nyilvánosságra a döntését, miszerint jóváhagyta a közvetlen irányításszerzést. A tranzakciót a PSZÁF jóváhagyását követően még 2009 utolsó negyedévében lezárhatják -derült ki a közleményből.)
A WestLB 1992 óta van jelen a magyar piacon. A magyar leánybank 200 millió eurós mérlegfőösszeget mutat és a múlt évet minimális, 133 millió forintos adózás előtti eredménnyel zárta.
A német anyabank a gazdasági válság ellenére jó idei első félévet produkált - profitja 302 millió eurót tett ki.
A Wallis értesüléseink szerint stratégiai befektetésnek tartja a WestLB-t. Ennek jegyében fenntartja, s ha lehet, bővíti a pénzintézet üzleti aktivitását és nem zárkózik el további befektetők bevonása elől sem.
A GVH közleménye szerint a WestLB a tranzakció zárását követően MILTON Bank Zrt. néven folytatja tovább működését a tulajdonos által kijelölt új statégiai iránynak megfelelően. A GVH közleménye szerint a Wallis a meglévő - döntően nagyvállalati - ügyfélkör számára kínált szolgáltatási palettája bővítése mellett nyitna a kkv-k és a magas jövedelmű magánszemélyek felé is.
