Az utóbbi három esztendő legrosszabb negyedévét tudhatják maguk mögött Magyarországon az irodatechnikai eszközök - másolók, nyomtatók, lapolvasók stb. - gyártói: a kereslet drámaian visszaesett mind a vállalati, mind az otthoni felhasználók piacán - írja a mai Világgazdaság.
A második negyedév összesítése alapján darabszámban közel 40 százalékkal, forintban számított értékben pedig mintegy harmadával zuhant a forgalom - tudta meg a lap Halász Pétertől, az IDC amerikai piackutató társaság magyarországi elemzőjétől. A második negyedévben közel 3 milliárd forint értékben 43 ezer irodatechnikai berendezést adtak el az egy évvel korábbi közel 70 ezerrel szemben.
A lakosság mellett az államigazgatás is visszafogta beruházásait, nagyobb tender egyáltalán, de kisebb is jóval kevesebb volt az elmúlt időszakban.
A többfunkciós irodai készülékek világszerte válságállóbbnak bizonyulnak, mint az egyféle feladatra tervezettek. Az előbbiekből ugyanis alig 6 százalékkal adtak el kevesebbet, mint egy éve, szemben az irodai készülékek teljes piacát jellemző 21 százalékos visszaeséssel.
