Januártól radikálisan átalakul az Metropol országos ingyenes napilap, példányszámát 10-15 százalékkal emeli ezzel egyidőben. Az új külsőt már több országban használják, ott a kutatások szerint jól szerepelt - mondta Hivatal Péter vezérigazgató. A változtatással a tartalmak - hírek, sportrovat, szórakoztató elemek - markánsabban elkülönülnek majd, a már megszokott mellékletek a korábbiaknak megfelelően működnek majd, illetve sokkal több saját anyagot tartalmaz majd a napilap - tette hozzá.
A - például tömegközlekedési eszközökön - való kezelhetőséget megkönnyítő méretcsökkenés a vezérigazgató szerint jelent némi megtakarítást, azonban az oldalszám növelésével ez nem jelent majd komoly megtakarítást. Az átalakítást a gazdasági válság okozta bevételcsökkenés tette indokolttá a 28 százalékos piaci résszel rendelkező, Magyarországon 11 éve jelenlevő napilapnál. Nemzetközi vizsgálatok szerint a fiatalok és a női olvasók körében jelentett bővülést, míg az idősebb, konzervatív olvasók körében csökkenést okozott a külső megújítása - tette hozzá Rubos Krisztina marketingvezető. A Metropolnak jelenleg nincs versenytársa az ingyenes napilapok piacán, és Hivatal Péter szerint nem is várható a közeljövőben ilyen megjelenése.
