BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb vizsgálat kereszttüzében az ITDH

A kormányfő a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt kérte fel a társaság vizsgálatára, a korábbi NFGM-vizsgálat eredményeiről szerdán tájékoztatták Bajnait.

2009. szeptember 10. csütörtök, 08:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kormányzati ellenőrzési hivatali vizsgálatot rendelt el Bajnai Gordon miniszterelnök az ITDH-nál - közölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) kommunikációs főosztálya. Az elmúlt napokban különböző sajtóorgánumokban számos hír látott napvilágot a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter által az ITDH-nál kezdeményezett vizsgálatról. A szakminiszter az NFGM tájékoztatása szerint ennek eredményéről szerdán tájékoztatta a kormányfőt - tudta meg az MTI. A vizsgálatra azt követően került sor, hogy kiderült: az ITDH által kiírt százmilliós közbeszerzési tendert egy nemrégiben alakult, a vezérigazgató korábbi üzlettársa által irányított cég nyerte meg, megelőzve nagynevű vetélytársait. Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter szeptember első napjaiban kezdeményezett vizsgálatot az ügyben. A szerződés megkötését pénzátcsoportosításra hivatkozva végül lefújták. Az ellenőrzések a szervezet furcsa tenderelbírálása nyomán vették kezdetüket, és akár Rétfalvi György vezérigazgató állásába is kerülhetnek - írta a Népszabadság.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet