BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárt az első hazai Subway

Öt egységét zárta be az idén Magyarországon az elsősorban szendvicseket kínáló Subway amerikai étteremlánc, amely így immár 16 taggal működik, önálló franchise-partnerek tulajdonában és működtetésében - mondta lapunknak Martin Princ, a társaság prágai központjának munkatársa.

2009. szeptember 9. szerda, 08:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság cikke

Mérséklődött a forgalom is: ez év elején - azonos vendégszám mellett - éves szinten 8 százalékkal csökkent az árbevétel, ami arra utal, hogy a vásárlók fokozottabb figyelmet fordítanak az akciós ajánlatokra. Az elmúlt hetekben viszont már emelkedni kezdett a forgalom, a következő 12 hónapra pedig éves szinten 5 százalékos bővülésre számít a cég. Összességében a lánc inkább haszonélvezője lehet a válságnak: a bérleti díjak csökkentek, a vásárlók pedig egyre inkább az olcsóbb étkezési megoldásokat keresik - tette hozzá Princ.

Az étteremszám csökkenését viszont nem a recesszió számlájára írja a szakember. A magyarországi bezárások zömében működési kérdésekkel függtek össze, a múltban nem mindig sikerült a legelőnyösebb feltételeket kialakítaniuk az üzemeltetőknek. Néhány üzlet bérleti díja európai viszonylatban is a legmagasabbak közé tartozott, a régiós átlag két-háromszorosát téve ki.

Emiatt kerül új helyre a Magyarországon elsőként, 2004-ben megnyitott, majd nemrégiben bezárt Károly körúti étterem is. Ennek alapterülete, amelynek 70 százaléka ráadásul a pincében volt, majdnem a háromszorosát tette ki a Subwaynél szokásosnak, ami a bérleti díjat is tarthatatlanul magassá tette. (Információink szerint a Móricz Zsigmond körtér közelében szintén nemrég bezárt egység is a bérleti szerződés körüli problémák miatt költözik.)

A bezárt öt üzlet közül három új helyszínen nyílik újra 2010-ben, négy további egység pedig fejlesztési fázisban van, amelyek közül egy Budapesten, egy másik pedig Debrecenben nyílik majd meg. Egy Subway-egység megnyitása 80-120 ezer euró közötti befektetést igényel, többek közt az elhelyezkedéstől függően.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet