A Díjbeszedő Holding Zrt. az adatbiztonsági szint további javítása, illetve a gyorsabb és pontosabb ügyfélkiszolgálás érdekében, gyártási rendszere további korszerűsítéséről döntött, amit az Új Magyarország Fejlesztési Terv 25 millió forinttal támogat – közölte a vállalat.
A Díjbeszedő 2008-ban több mint 110 millió komplett megszemélyesített küldeményt – számlákhoz kapcsolódó nyomtatványokat, értesítő- és reklámanyagokat – állított elő, s míg a 90-es évek elején csak saját mérőleolvasási, számlázási és számlabemutatási tevékenységéhez állított elő küldeményeket, ma már kapacitásainak 96 százalékát külső – pénzintézeti, közüzemi, távközlési, műsorszolgáltató és marketing – cégeknek értékesíti. Az általa előállított ügyfél- és egyéb levelek legtöbbször személyes, részben bizalmas adatokat tartalmaznak.
A vonalkód-technikán alapuló komplex küldemény-előállítást felügyelő, SAP alapú termelésirányítási rendszer kifejlesztésére még idén sor kerül, az éles indulás 2010 januárjában várható.
