BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább terjeszkednek a bankok

A Világgazdaság körképe szerint racionalizálják terveiket a bankok, de ritkítás helyett több esetben bővítik hálózatukat.

2009. július 10. péntek, 07:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vártnál szerényebb mértékben szabták át magyarországi fiókhálózataik fejlesztési terveit a hitelintézetek – derül ki a Világgazdaság mai számában megjelent körképből. A korábbi évekre jellemző óriási nyitási láz csillapodott, és van olyan bank is a piacon, amely a korábbi terveivel ellentétben több mint 70 új egység nyitását halasztja el, ám a legtöbb hitelintézet legkevesebb három-négy, de akad olyan is, amelyik több tíz új értékesítési pont nyitását tervezi 2009-ben – írja a lap. Az OTP a lap információi szerint jelenleg 403 értékesítési pontot működtet az országban, az idén két újat nyitott, s további kettő átadása várható. Egy-egy új fiók indítása több tízmilliós, nemritkán százmilliós nagyságrendű beruházás. Fenntartásuk ráadásul a bank költségvetésében az egyik legnagyobb tétel, ám még mindig a bankfiók az értékesítés és az ügyfelekkel történő kapcsolattartás legfontosabb platformja az alternatív csatornák terjedése ellenére (pl. internetbank, ügynökök). A megtérülésről szinte egyik hitelintézet sem adott egyértelmű választ a Világgazdaság kérdésére, egyedül a K&H-nál mondták el: általában négy-öt évvel számolnak. Az új egységek számát tekintve az UniCredit Bank a rekorder: idén 17 új bankfiókja jött létre, 2 átadása pedig még hátra van.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet