BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két hatóság vizsgálja a Providentet

A Magyar Hírlap információi szerint a Versenyhivatal és a munkaügyi felügyelet is vizsgálatot indít a Provident ellen.

2009. július 10. péntek, 08:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) is vizsgálatot indít a gyorshiteleket nyújtó Provident Zrt. ellen – írja mai számában a Magyar Hírlap. A GVH indoklása szerint a cég képviselői úgy kértek előtörlesztést és többletfizetést a fogyasztóktól, hogy erről a szerződéskötés előtt nem tájékoztatták őket. A vizsgálat kiterjed a Provident értékesítésre vonatkozó teljes tájékoztatási gyakorlatára is - tette hozzá a napilap. Az OMMF közérdekű bejelentés alapján indított vizsgálatot, amely kiterjed a munkaidővel, a pihenőidővel, a munkaszüneti napi munkavégzéssel és a hozzájuk kapcsolódó pótlékok kifizetésére vonatkozó szabályok betartására - írja a lap.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet