Eljárást indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) is vizsgálatot indít a gyorshiteleket nyújtó Provident Zrt. ellen – írja mai számában a Magyar Hírlap. A GVH indoklása szerint a cég képviselői úgy kértek előtörlesztést és többletfizetést a fogyasztóktól, hogy erről a szerződéskötés előtt nem tájékoztatták őket. A vizsgálat kiterjed a Provident értékesítésre vonatkozó teljes tájékoztatási gyakorlatára is - tette hozzá a napilap. Az OMMF közérdekű bejelentés alapján indított vizsgálatot, amely kiterjed a munkaidővel, a pihenőidővel, a munkaszüneti napi munkavégzéssel és a hozzájuk kapcsolódó pótlékok kifizetésére vonatkozó szabályok betartására - írja a lap.
