BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem szeretné a Borsot a Ringier

A Ringier Kiadói Kft. elállt a Bors című napilapot kiadó Híd Rádió megvásárlásától, a Gazdasági Versenyhivatalhoz (GVH) beadott fúziós kérelmét pedig visszavonta.

2009. június 26. péntek, 13:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Blikket kiadó Ringier Kft. tegnap visszavonta a GVH-hoz 2008 novemberében beadott összefonódási kérelmét, amelyben a versenyhatóság engedélyét kérte a Bors című napilapot kiadó Híd Rádió Zrt. részvényeinek 100 százalékának megvásárlásához - írja a GVH közleménye.

A Hivatal lefolytatta az ügyben a vizsgálatot, előzetes álláspontjában azt jelezte, hogy a Híd Rádió Zrt. feletti irányítás megszerzése esetén a Ringier-csoport erőfölényes helyzetbe kerülne a bulvár napilapok piacán, ezért a kérelmezett összefonódást nem kívánja engedélyezni.

A fúzióval létrehozni tervezett új vállalkozásnak a GVH előzetes álláspontja szerint nem kellett volna érdemi versennyel számolnia, így a Ringier-csoport a bulvár napilapok olvasói piacán gazdasági erőfölényes helyzetbe került volna. Mivel a Blikk és a Bors egymás legfőbb vetélytársa a bulvár piacon, a GVH szerint a verseny mérséklődésére kellett volna számítani a két lap egy kézbe kerülése után.

Az ügyben az első tárgyalást 2009. június 17-én tartotta a GVH, amikor döntés nem született. A következő tárgyalást június 29-ére tűzték ki, a Ringier azonban csütörtökön jelezte: összefonódási kérelmét visszavonja, mégsem kívánja megszerezni a Híd Rádió és így a Bors feletti irányítást, a versenyhatóság emiatt az eljárást megszünteti - áll a GVH közleményében.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet