BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Támadásba lendültek a patikusok

Öt gyógyszerészszövetség közös közleményben üdvözölte az Európai Bíróság döntéseit, mellyel a testület megerősítette, hogy minden uniós tagállam joga, hogy a gyógyszertárak tulajdonlását és működtetését a gyógyszerészeknek tartsák fenn.

2009. június 17. szerda, 10:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság cikke

A szakmai érdekvédelmi szervezetek erre alapozva közösen fordulnak a kormányhoz, soron kívüli tárgyalást kezdeményeznek az egészségügyi miniszterrel, az Országgyűlés egészségügyi bizottságával, az MSZP elnökével és a szocialisták frakciójával. A patikusok a gyógyszerellátó rendszer szabályozásának teljes körű felülvizsgálatát kérik, és mivel álláspontjuk szerint a jelenlegi szabályozás kárt okoz, soron kívüli jogszabály-módosítást is sürgetnek.

Szeretnék elérni az alapítási szabályok megváltoztatását, vagyis azt, hogy a gyógyszerellátó rendszer teljes körű felülvizsgálatáig a patikanyitás lehetősége a gyógyszertárral már ellátott területeken szűnjön meg. Céljuk, hogy a patikalétesítés 2010-től hatályba lépő további deregulációja ne valósuljon meg, valamint a gyógyszertárláncok létesítését lehetővé tevő jelenlegi szabályokat szüntessék meg, és mindaddig új fúziókra ne legyen lehetőség, amíg az új szabályozás ebben a kérdésben végleges megoldást nem hoz.

A több patika egyértelműen növeli a lakosság gyógyszerellátását és az esélyegyenlőséget, mert szélesebb hozzáférést biztosít - reagált az Egészségyügyi Minisztérium. Míg a gyógyszer-gazdaságossági törvény hatályba lépése előtt 2034 patika volt, addig számuk mára 2500-ra nőtt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet