BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszáz fős leépítés az erőműben

Az oroszlányi Vértesi Erőmű szakszervezetei és a vezetőség megállapodása értelmében év végéig 1550 főre csökken a dolgozói létszám.

2009. június 11. csütörtök, 10:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Év végéig további 310 fős leépítésre kerül sor az MVM Vértesi Erőművében (VÉRT), viszont elmarad az erőművet kiszolgáló Márkushegyi Bányaüzem nyárra tervezett egyhónapos leállása - tájékoztatta az MTI-t az oroszlányi kistérség sajtóreferense. Ivák István szerint a létszámleépítésről megállapodást írtak alá az erőmű reprezentatív szakszervezetei és Szabó Pál, a VÉRT vezérigazgatója, ezzel a január elsejei 2100 fős munkavállalói létszám az év végére 1 550 főre csökken.

A VÉRT költségeinek csökkentése érdekében megválik több ingatlanától, melyek között munkásszállók, irodaház- és szállodaüzletrész szerepel, de az oroszlányi Bányász Klubot is értékesítik és megszűnik a versenysport támogatása. Mindezek akkor lépnek hatályba, ha a társaság üzleti tervét elfogadja a Magyar Villamos Művek közgyűlése.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet