Év végéig további 310 fős leépítésre kerül sor az MVM Vértesi Erőművében (VÉRT), viszont elmarad az erőművet kiszolgáló Márkushegyi Bányaüzem nyárra tervezett egyhónapos leállása - tájékoztatta az MTI-t az oroszlányi kistérség sajtóreferense. Ivák István szerint a létszámleépítésről megállapodást írtak alá az erőmű reprezentatív szakszervezetei és Szabó Pál, a VÉRT vezérigazgatója, ezzel a január elsejei 2100 fős munkavállalói létszám az év végére 1 550 főre csökken.
A VÉRT költségeinek csökkentése érdekében megválik több ingatlanától, melyek között munkásszállók, irodaház- és szállodaüzletrész szerepel, de az oroszlányi Bányász Klubot is értékesítik és megszűnik a versenysport támogatása. Mindezek akkor lépnek hatályba, ha a társaság üzleti tervét elfogadja a Magyar Villamos Művek közgyűlése.
