Jól szerepeltek a magyar cégek a Hewitt Associates régiós felmérésében: a 14 ország 700 vállalata és 160 ezer munkavállaló véleménye alapján készült listán 8 hazai társaság került a legjobbak közé - írja a Világgazdaság.
A kis- és középvállalati lista első 15 helyezettje között van a Quintilies Magyarország, a móri Radnóti Miklós Általános Iskola, a Wrigley Hungary és a Johnson&Johnson MD&D, a nagyvállalati rangsorban pedig helyet kapott a Glaxo-Smithkline Pharma, a Mars Sales, a Microsoft és a Mediaedge:cia.
A felmérés azt vizsgálta, hogy melyek azok a cégek, ahol a legnagyobb a dolgozói elégedettség és elkötelezettség. Az elemzés szerint a magyar munkavállalók a legtöbbet stresszelők közé tartoznak, vagy azért mert sok a munka, vagy mert nehéz elhelyezkedni - írja a lap.
A szomszédos államokhoz képes a magyar munkáltatók reagáltak a legpesszimistábban a válság okozta bizonytalanságra, a felmérés szerint a hazai munkavállalók is élen járnak a pesszimizmusban: csupán 25 százalékuk bízik abban, hogy munkája elvesztése esetén néhány héten belül újra el tudna helyezkedni, míg a régió többi országaiban átlagosan 50 százalék ez az arány.
