BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolc magyar cég a régió élvonalában

A Hewitt felmérésében a régió legjobb munkahelyei között 8 magyar szerepel, köztük a móri Radnóti Általános Iskola.

2009. június 10. szerda, 08:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól szerepeltek a magyar cégek a Hewitt Associates régiós felmérésében: a 14 ország 700 vállalata és 160 ezer munkavállaló véleménye alapján készült listán 8 hazai társaság került a legjobbak közé - írja a Világgazdaság.

A kis- és középvállalati lista első 15 helyezettje között van a Quintilies Magyarország, a móri Radnóti Miklós Általános Iskola, a Wrigley Hungary és a Johnson&Johnson MD&D, a nagyvállalati rangsorban pedig helyet kapott a Glaxo-Smithkline Pharma, a Mars Sales, a Microsoft és a Mediaedge:cia.

A felmérés azt vizsgálta, hogy melyek azok a cégek, ahol a legnagyobb a dolgozói elégedettség és elkötelezettség. Az elemzés szerint a magyar munkavállalók a legtöbbet stresszelők közé tartoznak, vagy azért mert sok a munka, vagy mert nehéz elhelyezkedni - írja a lap.

A szomszédos államokhoz képes a magyar munkáltatók reagáltak a legpesszimistábban a válság okozta bizonytalanságra, a felmérés szerint a hazai munkavállalók is élen járnak a pesszimizmusban: csupán 25 százalékuk bízik abban, hogy munkája elvesztése esetén néhány héten belül újra el tudna helyezkedni, míg a régió többi országaiban átlagosan 50 százalék ez az arány.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet