BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyven húsipari álláshely szűnik meg Gyöngyösön

A Gyöngyösi Húsipari Kft. termelése leállt, heol.hu információi szerint mintegy 40 dolgozó kerülhet az utcára.

2009. június 9. kedd, 18:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Leállt a termelés a Gyöngyösi Húsipari Kft.-nél, a cég valamennyi dolgozóját elküldi - közölte kedden a Heves Megye Online.

A vágóhíd dolgozói arról tájékoztatták a honlapot, hogy szinte semmi nem valósult meg azokból a fejlesztő beruházásokból, amiket a cég a fél évvel ezelőtti indulásakor ígért, a tervezettel ellentétben a dolgozók létszámát sem tudták növelni. A heol.hu értesülése szerint a vágóhídon már csaknem egy hónapja állnak a gépsorok, az emberek nem dolgoznak, mert az üzemeltető közüzemi tartozása miatt a vágóhíd egy részén kikapcsolták a gázszolgáltatást.

Informátoruktól úgy tudják, hogy valamennyi alkalmazottnak felmondtak, ugyanakkor felajánlották azt a lehetőséget, hogy jelentkezzenek egy veszprémi cégnél, ahol külföldi munkát tudnak biztosítani nekik. Az elküldött munkásokkal állítólag szerdán íratják alá a felmondási szerződéseket. Ugyanakkor a társaság vezetősége egyetlen telefonra sem válaszol - közli a heol.hu.

Az MTI úgy értesült, hogy mintegy 40 embert foglalkoztat vagy foglalkoztatott a társaság.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet