Leállt a termelés a Gyöngyösi Húsipari Kft.-nél, a cég valamennyi dolgozóját elküldi - közölte kedden a Heves Megye Online.
A vágóhíd dolgozói arról tájékoztatták a honlapot, hogy szinte semmi nem valósult meg azokból a fejlesztő beruházásokból, amiket a cég a fél évvel ezelőtti indulásakor ígért, a tervezettel ellentétben a dolgozók létszámát sem tudták növelni. A heol.hu értesülése szerint a vágóhídon már csaknem egy hónapja állnak a gépsorok, az emberek nem dolgoznak, mert az üzemeltető közüzemi tartozása miatt a vágóhíd egy részén kikapcsolták a gázszolgáltatást.
Informátoruktól úgy tudják, hogy valamennyi alkalmazottnak felmondtak, ugyanakkor felajánlották azt a lehetőséget, hogy jelentkezzenek egy veszprémi cégnél, ahol külföldi munkát tudnak biztosítani nekik. Az elküldött munkásokkal állítólag szerdán íratják alá a felmondási szerződéseket. Ugyanakkor a társaság vezetősége egyetlen telefonra sem válaszol - közli a heol.hu.
Az MTI úgy értesült, hogy mintegy 40 embert foglalkoztat vagy foglalkoztatott a társaság.
