BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarok is tüntetnek Luxemburgban

A magyar gazdálkodók képviselői is ott lesznek június 22-én Luxemburgban, az európai gazdák tüntetésén, amelyen az Európai Unió tejpiaci reformjának korrekciójáért demonstrálnak - mondta Istvánfalvi Miklós, a Tej Terméktanács alelnöke.

2009. június 3. szerda, 15:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elmondta: a tejesgazdák elégtelennek ítélik azt a tejpiaci korrekciót, amit a bizottság jóváhagyott a múlt év végén, illetve ez év elején. További lépéseket sürgetnek, hogy megszűnjön a kínálati piac, és helyreálljon az egyensúly a tejiparban- írta az MTI.

Istvánfalvi Miklós jelezte: eddig nem sikerült érvényesíteni azt a magyar javaslatot, miszerint az intervenciós árakat tovább kellene növelni, és a direkt támogatásokat is meg kellene emelni 50 százalékkal. Szükségesnek tartják az exporttámogatások hatókörének bővítését, valamint a jelenlegi kvótaszint befagyasztását is.

Ezt az elképzelést az unió agrárminisztereinek értekezlete még napirendre sem volt hajlandó venni annak ellenére, hogy a magyar javaslatot több ország is támogatta - jegyezte meg az alelnök.

A Tej Terméktanács vezetője jelezte: a magyar gazdálkodók képviselői ott lesznek a szlovák tejes gazdák demonstrációján is Pozsonyban, csütörtökön

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet