A Budapesti Távhőszolgáltató Zrt. (Főtáv) a 2008. évi nem konszolidált 1,188 milliárd forint adózott nyereséget a tulajdonos, a Fővárosi Önkormányzat döntése szerint eredménytartalékba teszi, és nem fizet osztalékot - írja az MTI-Eco.
A társaság tavaly nem konszolidáltan 56,2 milliárd forint nettó árbevételt ért el, 3,7 milliárd forinttal többet, mint 2007-ben. A társaság konszolidált mérlegfőösszege 61 milliárd forintot tett ki, nettó árbevétele közel 60 milliárd forint volt az elmúlt évben. A Főtáv szerdán publikált éves beszámolója szerint 3,77 milliárd forint céltartalékot képzett egyebek között az Ökoplusz programmal kapcsolatos 10 százalékos alapdíjkedvezmény, valamint a vezetékjoggal kapcsolatos várható költségekre.
A programban résztvevők számára a 10 százalékos alapdíj kedvezményt 2008 januárjáig visszamenőlegesen biztosítja a Főtáv tíz éven keresztül. Az Ökoplusz program iránt közel 1500 épületben mintegy 140 ezer fogyasztó mutatott már érdeklődést.
