BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Főtáv nem fizet osztalékot

A fővárosi önkormányzat döntésének értelmében a nyereséget az eredménytartalékba helyezik.

2009. június 3. szerda, 18:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Távhőszolgáltató Zrt. (Főtáv) a 2008. évi nem konszolidált 1,188 milliárd forint adózott nyereséget a tulajdonos, a Fővárosi Önkormányzat döntése szerint eredménytartalékba teszi, és nem fizet osztalékot - írja az MTI-Eco.

A társaság tavaly nem konszolidáltan 56,2 milliárd forint nettó árbevételt ért el, 3,7 milliárd forinttal többet, mint 2007-ben. A társaság konszolidált mérlegfőösszege 61 milliárd forintot tett ki, nettó árbevétele közel 60 milliárd forint volt az elmúlt évben. A Főtáv szerdán publikált éves beszámolója szerint 3,77 milliárd forint céltartalékot képzett egyebek között az Ökoplusz programmal kapcsolatos 10 százalékos alapdíjkedvezmény, valamint a vezetékjoggal kapcsolatos várható költségekre.

A programban résztvevők számára a 10 százalékos alapdíj kedvezményt 2008 januárjáig visszamenőlegesen biztosítja a Főtáv tíz éven keresztül. Az Ökoplusz program iránt közel 1500 épületben mintegy 140 ezer fogyasztó mutatott már érdeklődést.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet