BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BKV-tarifákat is felsrófolja az áfaemelés

Az év eleji drágulás után újra többet kell fizetni Budapesten a közösségi közlekedésért a júliusi áfaemelés miatt; egy BKV-jegy 300 forint lesz, a havi bérlet pedig 9400 forint - idézte az MTI a Fővárosi Közgyűlés döntését.

2009. június 3. szerda, 12:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MSZP és az SZDSZ képviselőinek szavazataival, vita nélkül döntött a Fővárosi Közgyűlés a BKV-tarifák idei újabb, maximum 4,8 százalékos emeléséről. Az év eleji több mint 10 százalékos tarifaemelés után a BKV azért kezdeményezte az újabb díjemelést, hogy elkerülje azt a több száz millió forintos veszteséget, amit az áfa 5 százalékpontos emelése miatt keletkezne.

A díjemelés után egy vonaljegy 300 forintba kerül az eddigi 290 forint helyett, s ez 3,4 százalékos emelést jelent. A dolgozói bérlet 4,4 százalékkal drágul, s így 9400 forint lesz. A tanuló-nyugdíjas bérlet 4,2 százalékkal emelkedik, s 3700 forintba kerül majd. Az emelés mértéke a családi jegynél a legmagasabb 4,8 százalékos, 2200 forint lesz.

A díjemelésről szóló döntéshozatalban nem vettek részt az ellenzékiek, akik a napirend szerintük antidemokratikus megszavazását követően elhagyták az üléstermet, de a folyosón továbbra is várakoznak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet