BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtiltanák az éttermekben a dohányzást

Tovább szigorodhat a nem dohányzók védelméről szóló törvény, ha az egészségügyi bizottság javaslatát a parlament is támogatja.

2009. május 27. szerda, 19:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legfontosabb javaslat az éttermeket érintené, ugyanis a melegkonyhás vendéglátóhelyek zárt helyiségeiben jövő júliustól teljes mértékben megtiltanák a dohányzást, szemben a mai helyzettel, amikor is megengedett a dohányzó és nem dohányzó helyek elkülönítése. A törvény az utcai füstölést is korlátozná, ugyanis az önkormányzatok felhatalmazást kapnának nem dohányzó közterületek kialakítására – ez esetben a jogalkotó elsősorban a játszóterekre, parkokra gondol. A zárt közterületeken viszont – aluljárókban vagy zárt légterű átjárókban – teljes tilalom lépne érvénybe, csakúgy, mint a személyszállító vonatokon.

A dohánytermékek árusítására feljogosított boltok köre nem csökkenne, ám az üzletekben alapterülettől függően mérsékelni kellene a dohányértékesítő helyek számát, amelyek ráadásul – a kis boltokat nem számítva – nem is lehetnének a pénztárnál. A jelenlegi szabályozáshoz hasonlóan a hipermarketeknél külön dohánypultot kellene fenntartani.
A törvénytervezet javasolja átvenni – az uniós szabályozásnak megfelelően – képes figyelmezető feliratok elhelyezését a dohánytermékeken, így nálunk is megjelenhetnek például a dohányzástól roncsolt tüdő fotójával ékesített cigarettásdobozok.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet