BUX 139571.93 0,52 %
OTP 45550 0,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem vitték el a hollóházi porcelángyárat

Várhatóan újra kiírják a fizetési nehézségekkel küszködő vállalat értékesítési pályázatát.

2009. május 20. szerda, 16:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hollóházi Porcelán Manufaktúra Zrt. összes porcelán késztermékének, tárgyi eszközeinek és immateriális javainak értékesítésére 2009. május 5-én meghirdetett nyilvános, egyfordulós pályázatra május 19-ig nem érkezett ajánlat, így az értékelő bizottság eredménytelennek nyilvánítja.

Az MTI értesülése szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. többségi tulajdonában lévő társaságot ismét megkísérlik értékesíteni. A pályázati felhívás szerint a késztermékek minimálára nettó 350 millió forint volt, a tárgyi eszközök és immateriális javaké pedig nettó 400 millió forint. Az ajánlattevőnek vállalnia kellett volna a megvásárolt eszközök további működtetését, és a tevékenység folytatását öt éven keresztül. A nyertes a márkanév használatához fűződő jogokat is megkapta volna.

A cég belföldi értékesítése 2006-ban még 1 milliárd forint volt, tavaly már a 700 millió forintot sem érte el, és bár még nincs hivatalos mérlegük, a 2008-as üzleti év veszteséges lesz. A jelenleg fizetési nehézségekkel küzdő társaság kintlévősége mintegy 600 millió forint.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet