BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnt több mint százezer hazai mobilos

Áprilisban tovább csökkent a hazai mobiltelefon-előfizetők tábora.

2009. május 19. kedd, 13:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mobiltávközlés magyarországi történetében negyedik alkalommal, idén pedig már harmadszor fordult elő, hogy csökkent a mobiltelefon-előfizetések száma, ráadásul a 2009. április visszaesés az eddigi csúcstartó márciusit is bőven felülmúlja.

Az év negyedik hónapjában a három hazai mobilszolgáltató előfizetőinek száma 121 ezerrel, 11,991 millióra csökkent a március havi 69 ezres mínusz után - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság. Az első négy hónapban így a T-Mobile, a Pannon és a Vodafone ügyfeleinek - azaz a hívásfogadásra alkalmas sim-kártyáknak - a száma összesen több mint 180 ezerrel ezerrel apadt.

A mobilszolgáltatók forgalmat generáló ügyfeleinek száma ennél is nagyobb mértékben, összesen közel 300 ezerrel esett vissza január-áprilisban, ezen belül negyedik hónapban 103 ezerrel, 10,699 millióra csökkent.

Az utolsó három hónapban forgalmazó sim-kártyákat tekintve a Vodafone piacrészesedése stagnált, a márciusi 21,91 százalékról 21,92 százalékra változott, a Pannoné 33,36 százalékról 33,40 százalékra kúszott fel. A T-Mobile részesedése ugyanakkor az előző havi növekedés után 44,73 százalékról 44,68 százalékra csökkent.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet