A cég benyújtotta a PSZÁF-hoz az alap tájékoztatójának és kezelési szabályzatának módosítási kérelmét, amit ha elfogadnak, akkor az alap eddigi felfüggesztése megszűnhet, miután új jegyzéseken és a visszaváltási megbízások részleges visszavonásán keresztül biztosíthatóvá vált a korábban benyújtott visszaváltási kérelmek pénzügyi teljesítése.
A folyamatos forgalmazás a PSZÁF jóváhagyását követően indulhat meg újra. A kizárólag intézményi befektetők által lejegyzett befektetési alap tulajdonosi struktúrája a visszaváltások és új jegyzések révén átrendeződik. Ez, és az újabb befektetési jegyek kibocsátása révén gyűjtött friss tőke a cég várakozásai szerint megteremti a hosszú távú stabil működés feltételeit.
A PSZÁF jóváhagyása esetén a befektetési jegyek 2010. december 31-ét, illetve 2011. június 31-ét megelőző visszaváltásakor fizetendő jutalék mértéke jelentősen emelkedne. Az alapkezelő szerint így a jelenlegi tőkeméret stabilizálható, és véghezvihetők a megkezdett ingatlanprojekt-előkészítések, amelyek a fő profilt képezik.
A befektetési jegyek visszaváltását ezen kívül 180 napos előzetes értesítéshez kötnék. Az értékpapír likviditása addig is biztosított, mert már korábban bevezették a tőzsdére - utal rá a közlemény.
A nettó eszközérték-adatok szerint a befektetési jegyek értéke március elején mintegy 45 százalékkal esett az ingatlanok átértékelésének hatására. (NAPI, 2009. március 18., 9. oldal.) Az alacsony ár ilyen esetben nyilván ösztönzőleg hat az új befektetők belépésére, és csökkenti a kiszállni szándékozók elszántságát.
