BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis gondban a Mol Szibériában?

A Mol beperelte az OAO Russznyef-et, saját partnerét a szibériai Zapadno-Malibalik kőolajmező kitermelésére létrehozott vegyes vállalatban - jelentette a Bloomberg.

2008. december 22. hétfő, 12:15

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A per 5 milliárd rubelnyi (180 millió dollár) követelést érint, ami olyan szerződésekből melyeket a Mol szeretne érvénytelennek tekinteteni. Ezen szerződések alapján a ZMB vegyesvállalat olajat adott el a Russznyeft-nek, amit a Mol által jelölt igazgatósági tagok már korábban sem hagytak jóvá a vállalathoz közeli források szerint.

Mindez azt követően pattant ki, hogy egy másik per során a Russznyeft ZMB részesedését eladási korlátozás alá vonta egy moszkvai bíróság a Rossznyeft (nem azonos a Russznyeft-el), Oroszország legnagyobb olajkitermelője egy leányvállalatának kérésére, egy - állítólag véletlen egybeesés következtében szintén 180 millió dolláros követelésének biztosítására.

Mint arról korábban hírt adtunk ez a befagyasztás még nem érintette a ZMB kitermelését és eredménytermelő képességét, így a Molt sem. A második per, amelyben már a Mol az egyik érintett fél viszont egyértelműen érinti az olajtársaságot, hiszen mostantól a bíróságon múlik a 180 millió dollárjának (közel 35 milliárd forint) sorsa. Ferencz Szabolcs a Mol kommunikációs igazgatója a NAPI Gazdaság kérdésére megerősítette a per tényét.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet