BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyit keres egy dunaújvárosi Hankook-munkás? (új)

Évente tízmillió darab gumiabroncs gyártását tervezi dunaújvárosi üzemében a Hankook. A cég legnagyobb európai megrendelői sorába olyan autógyártók tartoznak, mint a VW, a Ford és az Opel.

2007. június 26. kedd, 14:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ hetedik legnagyobb gumiabroncsgyártó cége, a dél-koreai Hankook Tire új üzemében hivatalosan ma indult meg a termelés.
Az ünnepélyes megnyitón részt vett Suh Seung Hwa, a dél-koreai cég vezérigazgatója, Kóka János gazdasági miniszter és Dél-Korea budapesti nagykövete, Eom Seock Jeong. Az 500 millió eurós befektetéssel kialakított dunaújvárosi Hankook-üzemben 2010-től évente 10 millió abroncsot állítanak majd elő. A vállalat összesen 1500 főt foglalkoztat majd, s eddig 810 alkalmazottat vettek fel, s az alkalmazottak közel negyede mérnök vagy műszaki szakember.

Kérdésünkre, miért jött Magyarországra a Hankook, a cég vezetői azt felelték, hogy a helyszín kiválasztásában az emberi erőforrások kedvező helyzete és az adókedvezmények játszották a főszerepet. Az alkalmazottak 99,5 százaléka magyar állampolgár lesz, s a szakmunkások fizetése meghaladja majd a minimálbér kétszeresét.
A Hankook tájékoztatása szerint a Volkswagen, a Ford és az Opel számít a cég legnagyobb európai megrendelőjének.

Kóka János gazdasági miniszter a sajtójájékoztatón az évtized beruházásának nevezte a Hankook-üzemet. Rlmondta, hogy a Hankook-üzem megépítésekor a terület mellett szóló egyik érv a kiváló infrastruktúrája volt - M6-os autópálya, új Duna-híd. Az üzemnek megközelítőleg 350 kkv-beszállítója lesz, és jelenleg a GKM további 1000 milliárd forintnyi külföldi befektetésről tárgyal, amitől több 10 ezer új munkahely létrejöttét várják.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet