BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladják a lóversenyt - vége a szűk esztendőknek?

A jelenleg forráshiányos és veszteséges magyarországi lóversenyzés a következő években nyereséget is termelhet a sikeres privatizáció nyomán - mondta Vajtó Lajos, a Nemzeti Lóverseny Kft. ügyvezető igazgatója.

2006. december 27. szerda, 12:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A privatizációs és - a már évek óta húzódó - fogadási koncesszós pályázatot február végéig kell kiírni - tájékoztatott az ügyvezető.

A társaság ebben az évben várhatóan 1,4 milliárd forint összbevételre tett szert, ebből 570 milliót hozott a galopp, a többit az ügető termelte. Jövőre az ügyvezető a galopp szekció bevételeinek hozzávetőleg 15 százalékos növekedésére számít.

Idén is lesz szilveszteri ügető a Kincsem parkban, az összdíjazás 3,5 millió forint. Újdonság, hogy a nyereményeket egy 2 millió forintos jackpot is növeli.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet