A sajtótájékoztatón elhangzott: a Skodánál teljesen új kategóriájú családi egyterű modell bevezetését kezdik meg a magyar piacon. A Skoda Roomsterből az év végéig legalább 200 darabot terveznek eladni. Ennek csaknem felére már előjegyzést is felvettek.
A Roomsterrel együtt az autógyártó az év végéig a tervezett 17 300 fölötti eladást is elérheti, amivel a Skoda várhatóan tartja majd a tavalyihoz hasonlóan 9 százalékos piaci részesedését.
A sajtótájékoztatón Méhn Imre elmondta, hogy a Skoda éves szinten mintegy 540 ezer új autót gyárt a teljes modellpalettájából: a Fabia és Octavia családból, a Superb-ből, s újabban a Roomsterből.
Kiderült még, hogy a újabban a németországi piacon kelnek el a legnagyobb számban a Skodák, éves szinten 100 ezer darab, szemben a csehországi 60 ezer darab körüli eladással.
A Roomster iránti nemzetközi érdeklődés miatt a Skoda gyártókapacitását mintegy 20 ezerrel növelte, s ezzel várhatóan éves szinten 60 ezer Roomster gyártására kész a Skoda üzem.
