BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már előjegyzik az új Skoda modellt

Időarányosan tartja a Porsche Hungária Skoda márkaigazgatósága az ez évre tervezett mintegy 17 300 autó értékesítését - annak ellenére, hogy a nyár végi hónapok 12 százalékos visszaesést mutatnak a tavalyi év azonos időszakáéhoz képest - mondta el a NAPI Online-nak Méhn Imre, a cseh márka itthoni forgalmazójának igazgatója.

2006. szeptember 12. kedd, 13:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A sajtótájékoztatón elhangzott: a Skodánál teljesen új kategóriájú családi egyterű modell bevezetését kezdik meg a magyar piacon. A Skoda Roomsterből az év végéig legalább 200 darabot terveznek eladni. Ennek csaknem felére már előjegyzést is felvettek.

A Roomsterrel együtt az autógyártó az év végéig a tervezett 17 300 fölötti eladást is elérheti, amivel a Skoda várhatóan tartja majd a tavalyihoz hasonlóan 9 százalékos piaci részesedését.

A sajtótájékoztatón Méhn Imre elmondta, hogy a Skoda éves szinten mintegy 540 ezer új autót gyárt a teljes modellpalettájából: a Fabia és Octavia családból, a Superb-ből, s újabban a Roomsterből.

Kiderült még, hogy a újabban a németországi piacon kelnek el a legnagyobb számban a Skodák, éves szinten 100 ezer darab, szemben a csehországi 60 ezer darab körüli eladással.

A Roomster iránti nemzetközi érdeklődés miatt a Skoda gyártókapacitását mintegy 20 ezerrel növelte, s ezzel várhatóan éves szinten 60 ezer Roomster gyártására kész a Skoda üzem.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet