BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmilliárd forint a sörivóktól az államkasszába

Tavaly a négy meghatározó magyarországi sörgyártó csoport összesen közel hétmillió hektoliter sör eladása mellett több mint 54 milliárd forintot fizetett be a költségvetésbe.

2006. július 18. kedd, 13:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi sörgyártók tavaly 6,77 millió hektoliter sört értékesítettek, ami 4 százalékkal több az egy évvel korábbinál - derült ki az iparági szövetség mai sajtótájékoztatóján.
Míg 2003-ról 2004-re 60 százalékkal csökkent a négy nagy gyártó összesített nyeresége, addig tavaly már sikerült megállítani a folyamatot. A Magyar Sörgyártók Szövetsége az eredményre vonatkozó pontos forintadatokat nem tette közzé.

A költségvetésbe a gyártók a 2004. évi 50,8 milliárd forinttal szemben tavaly 54,3 milliárd forintot fizettek be. Ebből a jövedéki adó 28,3 milliárd forinttal részesedett a megelőző évi 28,05 milliárd után, míg az áfára 20,2 milliárd jutott a 2004-es 16,5 milliárd forintot követően.

Bemutatkozott az eseményen Sivó Imre, a Magyar Sörgyártók Szövetségének új elnöke, aki Kiss Elemért váltja a szervezet élén. Sivó 1992 és 1999 között a Zwack Unicum Rt. vezérigazgatója volt, részt vett egy sor, az italüzletágra vonatkozó jogszabály kidolgozásában, köztük a jövedéki- és a termékdíj-törvény megalkotásában.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet