A szakember arról is beszélt, hogy baromfiágazatnak különböző fejlesztésekre az elkövetkező években 25-30 milliárd forintra volna szüksége, a terméktanács és az agrártárca megállapodása nyomán pedig évente 8-10 milliárd forint többletbevételhez juthat a büdzsé, ha szürke- és feketegazdaság jelenlegi dimenzióinak 70-80 százalékát sikerülne felszámolni. A rendezvényen elhangzott továbbá, hogy a terméktanács felhatalmazást és részvételi lehetőséget kapott a piacszabályozási tervek kidolgozására.
