Az új cégben a német F-LOG AG szakmai befektetőként 51 százalékos, a magyarországi kiadók pedig 49 százalékos részvénycsomaggal rendelkeznek majd. Ehhez az év végéig a három magyarországi társaság első lépésben közös kft-t hoz létre, amely előkészíti a logisztikai társaság tevékenységét.
Az új terjesztőtársaság célja az előfizetők jobb és olcsóbb kiszolgálása, a kiadók ugyanis túlságosan drágának tartják posta által kiszabott, az előfizetési díjak 40 százalékára rúgó terjesztési díjakat.
A terjesztőváltástól, amely első lépésben a 150 legnagyobb magyarországi településre terjed ki, az előfizetők számának növekedését várják.
