A nyílt tenderre összesen négyen adtak be értékelhető anyagot. A pályázatra a TriGránit ajánlotta a legmagasabb egyszeri bérleti díjat, mintegy 1 milliárd 270 ezer forintot.
Sereg István, a győztes társaság első embere lapunknak úgy nyilatkozott: eddig az intézmény üzemeltetésre nem volt jellemző a verseny. A TriGránit ezért fontosnak tartja, hogy minél előbb bevezessék az eredményszemléletű gazdálkodást az Aréna működésében.
