A javaslatról a T-Mobile Magyarország igazgatósága dönt 2006. januári ülésén. A tervet előirőányzó grémiumnak Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója, Pásztory Tamás, a társaság emberi erőforrás és jogi vezérigazgató-helyettese, valamint a T-Mobile International igazgatóságában helyet foglaló Michael Günther a tagja.
A cég korábbi vezérigazgatója Sugár András szeptember 6-val, közös megegyezéssel távozott, azóta Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója, egyben a T-Mobile Magyarország igazgatóságának elnöke tölti be átmenetileg a mobilcég vezérigazgatói tisztét.
