BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ömlik a pénz a magyar filmgyártásba

Megháromszorozódott a filmgyártásra költött pénz Magyarországon tavalyhoz képest az év eddig eltelt időszakában, az alacsony árak miatt azonban nem igazán nagyon nő a filmgyártás profittermelő képessége.

2005. szeptember 20. kedd, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Világgazdaság írása szerint az idén eddig több mint 22,3 milliárd forintot költöttek külföldi és hazai produkciókra a 2004-es egész évi 7,4 milliárd után. A legnagyobb mértékben, több mint hatszorosára, a külföldi bérmunkák összege nőtt: míg tavaly 1,76 milliárdot költöttek így el, az idén eddig közel 11 milliárd forintot. A magyar alkotások esetében is mintegy 1,5 milliárdos növekedés figyelhető meg, miközben a készített filmek száma 68-ról 85-re emelkedett. A külföldi bérmunkában és a koprodukcióban készült filmekből öttel készült több alkotás, mint 2004-ben. Egyre több a hazai hazai filmstúdió is: a pomázi két műtermes Stern filmstúdió szinte már kész, az etyeki filmvárosban hat nagyméretű stúdió kap helyet. A 37 milliárdos beruházás után 2006-ban kezdődhetnek az első forgatások. A budapesti Népszigeten felépülő és a bicskei filmes központ ugyancsak előkészítési fázisban van.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet