BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb nyereség a Raiffeisen Banknál, veszteséget hozott a lízing

Tavaly 15 százalékkal 22 milliárd forint fölé nőtt a Raiffeisen Bank adózás előtti nyeresége - idén hasonló eredmény várható. A lízing-üzletág háromnegyed milliárdos veszteséget hozott.

2005. február 17. csütörtök, 12:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly 22,3 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el a Raiffeisen Bank, amely 15 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit - jelentették be a társaság sajtótájékoztatóján. A bank nettó kamatbevétele 44 százalékkal 39,6 milliárd forintra nőtt. Mérlegfőösszege 1056 milliárd forintra rúgott, ami 27 százalékos növekedést jelent, ügyfélhitelei 25 százalékkal 842 milliárdra nőttek, a betétek 37 százékkal 744 milliárdra gyarapodtak. A bank költséghatékonysági mutatója (vagyis a nettó kamatbevétel és nettó jutalékbevétel összege osztva az értékcsökkenéssel csökkentett üzemi költségekkel) 1,55-ön stagnált. A hitelintézet 2004-ben 25 fiók megnyitásával másfélszeresére növelte hálózatát, az alkalmazottak száma 300 fővel gyarapodott.
A jelentős fiókbővítési beruházások és a létszámnövelés idén is folytatódik, de 2005-re így is 22,5 milliárd forint adózás előtti adó eredményt terveznek, míg adózás utáni nyereségüket szintén 16 milliárdra állítják be. A mérlegfőösszeg 1300 millárd forint lehet év végére, az ügyfélhitelek állománya pedig 931 milliárdra rúghat.
A tájékoztatón elhangzott, hogy a Raiffeisen Befektetési Alapkezelő által kezelt vagyon 37 százalékkal 64 milliárd forintra nőtt. A Raiffeisen Lízing Rt. bruttó új eszköz értéke 34 százalékkal csökkent, míg az adózás előtti eredmény masszív mínuszba fordult, 797 milliós veszteséget mutatott az egy évvel korábbi 753 milliós nyereség után.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet