BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Német importsör nyomasztja a hazai termelőket

Országos szinten a sörfogyasztás csekély növekedéséről számoltak be idén a sörgyárak képviselői a Magyar Sörgyártók Szövetségének mai sajtótájékoztatóján. A beáramló német sörök azonban jelentős árbevétel-kiesést eredményezhetnek.

2003. október 29. szerda, 15:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mint kiderült, a németországi környezetvédelmi jogszabályváltozás nyomán jelentős mennyiségű importsör, illetve sörösdoboz érkezett az országba. Ez egyes számítások szerint akár 8-10 milliárd forintos árbevétel-kiesést is jelenthet a magyar söriparnak, amely nem örvendezik a jövedéki adó módosítási tervektől sem, melyek nyomán a sör ára jövőre hat-nyolc százalékkal emelkedhet gyártói vélemények szerint.
Magyarországon tavaly 7 398 000 hektoliter sört értékesítettek, 4,1 százalékkal többet, mint az előző évben. A Magyar Sörgyártók Szövetségének tagvállalatai a múlt évben 48,1 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe, szemben az egy évvel korábbi 42,7 milliárddal.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet