BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harminc százalékkal nőhetnek a BKV tarifák!

Harminc százalékos BKV-tarifa emelkedésre lesz szükség jövőre ahhoz, hogy a közlekedési vállalat elkerülje a csődöt - jelentette ki közös sajtótájékoztatóján Demszky Gábor főpolgármester és Aba Botond, a BKV vezérigazgatója.

2003. október 2. csütörtök, 13:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BKV jövő évi hiányát szakértők 38,4 milliárd forintra becslik, és a fővárosi önkormányzat nem tud hozzájárulni a hiány csökkentéséhez. Ha csak az infláció mértékével emelnék a tarifákat, az mindössze 1,8 milliárd forint bevételnövekedést jelent. A BKV a harminc százalékos áremelkedés mellett tíz százalékos fizetőutas-vesztéssel számol. Amennyiben tehát a Parlament nem szavaz meg semmiféle támogatást a fővárosi tömegközlekedési cégnek, így jövőre a teljes áru bérlet egy hónapra 6070 forintba, a diákbérlet pedig 2932 forintba kerül majd - ez utóbbi az árkiegészítés változatlansága miatt mintegy 90 százalékkal emelkedne a mostani árához képest.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet