Miután a részvényesek elfogadták az eredetileg még 45 millió foritos nyereséggel szemben 2 milliárd 341 millió forintos veszteséget tartalmazó tavalyi mérleget és a vezérigazgató tavalyi prémiumának jóváhagyását, az MVM képviselőjének javaslatára az Oroszlányi erőmű retrofit-programjának helyzetéről szóló napirendi pont előtt május 8-ra halasztották a küzgyűlés folytatását.
A részvényesek abban bíznak, hogy addig a kormány meghozza a szükséges döntéseket, amelyek hiányában a már eddig 14 milliárd forintot felemésztő retrofit-program folytatása, és vele együtt 3200 munkahely sorsa kétségessé válhat.
A közgyűlés a veszteségek miatt a társaság jegyzett tőkéjét 27 milliárd 967 millió forintról 18 milliárd 179 millió forintra szállította le, és jóváhagyta az amúgy meglehetősen pesszimista 6,5 milliárd veszteséget tartalmazó idei üzleti tervet.
A veszteség túlnyomórészt a mányi bánya és a bánhidai erőmű idei bezárásával függ össze. A Vértesben 44 százalékos részvényes MVM Rt. nem volt hajlandó meghosszabbítani az ország legrégebbi erőművének áramvásárlási szerződését.
