Az utóbbi időben folyamatosan csökken a kikölcsönzött videokazetták és ezzel együtt a videotékák száma is. A jelenleg működő 1200 videotékában leginkább a nagy mozisikereket keresik, különösen a kazetta megjelenését követő néhány hétben. Azután rohamosan csökken az érdeklődés. A filmeket elsősorban a 18–27 évesek nézik, ők viszont, ha csak tehetik, moziba – főleg multiplexbe – járnak.
A mozik teljesen átalakultak az utóbbi időben, de a videotékákban nem történtek minőségi változások. A magas - általában 7000 forint - kazettavásárlási ár mellett a kölcsönzés díja évek óta 200–400 forint körül mozog. A kölcsönzőknek a téka fejlesztésére, korszerűsítésére nem marad pénzük.
