BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Véget ért a videokazetták kora

A filmek iránti érdeklődés nem csökken, de egyre kevesebb videokazettát kölcsönöznek az emberek Magyarországon. Ezzel párhuzamosan dinamikusan nő a DVD-kölcsönzés. A DVD lassan kiszorítja a videotékákból a kazettákat - írja a Népszabadság.

2003. február 20. csütörtök, 11:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi időben folyamatosan csökken a kikölcsönzött videokazetták és ezzel együtt a videotékák száma is. A jelenleg működő 1200 videotékában leginkább a nagy mozisikereket keresik, különösen a kazetta megjelenését követő néhány hétben. Azután rohamosan csökken az érdeklődés. A filmeket elsősorban a 18–27 évesek nézik, ők viszont, ha csak tehetik, moziba – főleg multiplexbe – járnak.

A mozik teljesen átalakultak az utóbbi időben, de a videotékákban nem történtek minőségi változások. A magas - általában 7000 forint - kazettavásárlási ár mellett a kölcsönzés díja évek óta 200–400 forint körül mozog. A kölcsönzőknek a téka fejlesztésére, korszerűsítésére nem marad pénzük.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet