BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországra tart a Cesky Telecom

A Cesky Telecom (CT) cseh távközlési cég az év végéig Budapesten és Varsóban is megkezdi tevékenységét – erről a SITA szlovák hírügynökség számolt be. A szlovákiai leány napokon belül megkezdi működését.

2003. február 20. csütörtök, 07:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapunk úgy tudja, hogy a cseh távközlési cégtől mind ez idáig nem érkezett a szolgáltatás megkezdésére vonatkozó bejelentés a Hírközlési Felügyelet központi bejelentési és engedélyezési osztályára, ez azonban még nem kérdőjelezi meg a cég szándékát.

Magyarországon ugyanis a bejelentéstől számított fél éven belül kell megkezdenie a cégnek a szolgáltatást akár saját – felvásárolt vagy kiépített – hálózatán, akár bérelt rendszeren keresztül.
A CT szlovákiai leányvállalata, a Czech Telecom Slovakia néhány napon belül megkapja a működési engedélyt, és kínálni kezdi szolgáltatásait. A CT 2002 őszétől építi saját nemzetközi hálózatát, ennek eredményeként nemzetközi szolgáltatásait ez év februárjától Pozsony, Bécs, Majna-Frankfurt csatlakozási pontok révén nyújtja – idézte Pavel Jirouseket, a CT értékesítésért felelős alelnökét a pozsonyi SME napilap. A cég döntően más távközlési operátoroknak, élénk külföldi távközlési kapcsolatot fenntartó vállalatoknak kínálja szolgáltatásait.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet