BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődbe menekül a DAM

A termelés január eleji felfüggesztése után valószínűleg csődeljárást kér maga ellen a diósgyőri kohászatot működtető, s kormányzati segítségben bízó DAM Steel Rt. - írja a Népszabadság.

2003. január 23. csütörtök, 09:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olasz Cogne-csoport tulajdonában lévő cég ettől azt várja, hogy harmincnapos fizetési haladékot kap, vagyis ez idő alatt nem indíthatnak ellene felszámolási eljárást hitelezői. A részvénytársaság részéről a lap információt nem erősítették meg, de nem is cáfolták. Ami biztosnak tűnik, hogy a DAM Steel további sorsáról pénteken dönt az igazgatóság. A Gazdasági Minisztériumban készült egy, a diósgyőri kohászat helyzetének javítását célzó kormány-előterjesztés, amely pénteken a kabinet elé kerülhet. A Népszabadság tudja, a DAM vezetői a várható kormánydöntésre alapozva reménykednek abban, hogy – akár a tulajdonosi kör bővülésével – megmenthető lesz a kohászati cég, és péntek délután esetleg bejelenthetik a termelés újraindítását.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet