Az olasz Cogne-csoport tulajdonában lévő cég ettől azt várja, hogy harmincnapos fizetési haladékot kap, vagyis ez idő alatt nem indíthatnak ellene felszámolási eljárást hitelezői. A részvénytársaság részéről a lap információt nem erősítették meg, de nem is cáfolták. Ami biztosnak tűnik, hogy a DAM Steel további sorsáról pénteken dönt az igazgatóság. A Gazdasági Minisztériumban készült egy, a diósgyőri kohászat helyzetének javítását célzó kormány-előterjesztés, amely pénteken a kabinet elé kerülhet. A Népszabadság tudja, a DAM vezetői a várható kormánydöntésre alapozva reménykednek abban, hogy – akár a tulajdonosi kör bővülésével – megmenthető lesz a kohászati cég, és péntek délután esetleg bejelenthetik a termelés újraindítását.
