BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Posta nagyot bukik a személyhívókon

Úgy tűnik, nagyot bukik a Magyar Posta Rt. az Eurohívó Rt.-n - értesült a Népszabadság. A Posta tavaly fizette ki az alapítása óta veszteséges személyhívó szolgáltatást végző társaságért a 100 millió forintos vételárat, s az idén valószínűleg végelszámolás vár a cégre, ám ez további egymillió dollárjába kerülhet az adófizetőknek.

2003. január 20. hétfő, 08:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Posta - az előző vezetés alatt - 100 millió forintot fizetett ki a Wallis Rt.-nek az alapítása óta veszteséges Eurohívó Rt.-ért. Bár a mobiltelefonok gyors elterjedésével a személyhívók piaca egyre szűkült, egyes hírek szerint Kalmár István, a volt vezérigazgató a kézbesítőket személyhívókkal szerette volna felszerelni, a vállalat így tarthatott volna kapcsolatot az alkalmazottakkal munka közben is. Az ötlet megvalósítása ugyanakkor nem volt olcsó: a folyamatosan veszteséges vállalkozás alapítása óta nem tudta miből kiegyenlíteni a szolgáltatása után fizetett koncessziós díjat, amely mára egymillió dollárra duzzadt. A Posta a százmillió forint vételár kifizetése mellett ezt az adósságot is magára vállalta a korábbi tulajdonostól, a Wallis-csoporttól. (A Wallis a 90-es évek végén vásárolta meg az Eurohívót, és a cégcsoporthoz kerültek a konkurensek is. A személyi hívók piaca a cégfelvásárlások idején lényegében már halott volt, így a Wallisnak amiatt érhette meg az akvizíció, a saját nyereségét – és ezzel adófizetési kötelezettségét – csökkenthette a szolgáltatók milliárdos tételű veszteségének elszámolása révén.)

A Népszabadság - bár erről hivatalos információi nincsenek - úgy tudja, hogy a Posta végelszámolja az Eurohívót. A végelszámolással pedig a cég átvállalt adósságának a sorsa is megoldódik. Vagy kifizeti a Magyar Posta Rt. az egymillió dollárt, vagy – információink szerint ez utóbbi a valószínűbb – mentesül fizetési kötelezettsége alól. A veszteség mindkét esetben az államkasszát terheli.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet