BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beiktatták az új MÁV-menedzsmentet

A kormány - figyelembe véve a közelgő uniós csatlakozást - felgyorsítja a vasút reformját - mondta Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter hétfőn a vasúttársaság új menedzsmentjének beiktatásán. A miniszter július 15-ei hatállyal Mándoki Zoltánt nevezte ki a MÁV Rt. vezérigazgatójának és átadta az új igazgatóság, illetve felügyelő bizottság tagjainak megbízó levelüket - jelentette az MTI.

2002. július 15. hétfő, 15:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két új vezetői pozíciót is létrehoztak a MÁV-nál: Udvari László a vasútreform kormányzati kapcsolatokért felelős miniszteri megbízott, Márkus Imre a vasútreform társadalmi kapcsolataiért felelős miniszteri biztos lett. Csillag István átadta a megbízó levelet az igazgatóság új tagjainak, Udvari Lászlónak, Mándoki Zoltánnak, Kugler Flóriánnak, Mihályi Péternek, Urbán Lajosnak, Aba Botondnak, Kocsis Péternek, Kocsis Imrének, Arató Andrásnak, Balázs Ágnesnek és Egri Istvánnak.
A felügyelőbizottság tagja lett Márkus Imre, Vadon László, Szántó János, Juhász Imre, Réz Gábor, Ágh Miklós, Horváth Lajos, Gazdag Imre. A MÁV központi üzemi tanácsa további négy tagot delegálhat az fb soraiba.
A beiktatási ceremóniát követően az igazgatóság és a felügyelő bizottság megtartotta ülését. Az igazgatóság elnökének Udvari Lászlót, a felügyelő bizottság elnökének Márkus Imrét választották.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet