A Kékkúti tavaly 4,752 milliárd forint árbevételt ért el, ami 21 százalékos növekedés a megelőző évivel szemben. A tavaly a Budapesti Értéktőzsdéről (BÉT) kivezetett Kékkúti adózás előtti nyeresége 2001-ben 616 millió forint volt, ami csaknem 150 százalékos növekedés a 2000. évihez képest. A Kékkúti 87,1 százalékos részvénycsomagja a Nestlé tulajdonában van, a fennmaradó rész kisrészvényeseké, illetve egy 10 százalékos csomag a ZEI AG tulajdona. Victor Espirito-Santo, a Kékkúti Rt. ügyvezető igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a társaság törekvése, hogy a fennmaradó részvényeket is e hónap 19-éig 10,906 dollár árfolyamon a társtulajdonosoktól megvásárolja. Amennyiben ezt az árat az összesen 12 százalékos részvénycsomagot birtoklók nem fogadják el, úgy a tulajdonosi szerkezet változatlan marad, a többségi tulajdonos továbbra is az eredeti tervek szerint végzi tevékenységét. Idén a Kékkúti a magyarországi ásványvíz-fogyasztás várhatóan 10 százalékos növekedése fölött 2-3 százalékos forgalombővüléssel számol. A többi között az itthoni piacra került kétféle Nestlé Aquarel értékesítésétől várják a többletbevétel növekedését. A cég tavaly összesen 1,7 milliárd forint értékű beruházással - az új termék gyártására is alkalmas - új töltő-, palackozó- és csomagológép-sorokkal bővítette a Kékkúton lévő üzemének kapacitását. Espirito-Santo tájékoztatása szerint ebben az évben mintegy 700 millió forintot fordít logisztikai fejlesztésekre, raktárkapacitásának bővítésére. A következő években hasonló mértékű fejlesztésekre készül a társaság, 2005-től pedig a tavalyihoz hasonló összegű, nagyobb beruházást terveznek, főleg az exportforgalom növelésére.
