A Pannon GSM eddigi legjobb eredményét könyvelhette el 2001-ben a közgyűlés által április 30-án elfogadott jelentés szerint – mondta Kubatov János, a Pannon pénzügyi igazgatója mai sajtótájékoztatóján. Az adózás előtti eredmény növekedési aránya több mint kétszerese volt az árbevételének. Az eredménynövekedés egyebek mellett annak is köszönhető, hogy a cég működési költségeinél gyorsabban nőttek a bevételek, az előbbi 13 milliárd forinttal – 32 százalékkal –, míg az utóbbi 34,4 milliárddal – 35 százalékkal – gyarapodott. Az értékesítés közvetlen költségei 24 százalékkal, 24,7 milliárd forintról 30,7 milliárdra nőttek, ami részben a növekvő ügyfélszámnak tudható be, ugyanakkor a készülékárak világpiaci árának csökkenése lefaragott a költségekből.
A Pannon GSM 2001. december 31-én 1,952 millió előfizetővel rendelkezett. Ez mintegy hatvanszázalékos éves növekedésnek felel meg, így a Pannon képes volt megőrizni 40 százalék körüli piaci részesedését, miközben a mobilpenetráció Magyarországon 30-ról 48,3 százalékra emelkedett: 2001 végén 4,923 millió felhasználót regisztráltak. A cég hatékonyságának jeleként említette Kubatov, hogy a 60 százalékos ügyfélszám-gyarapodást a marketingköltségek 7 százalékos növekedése mellett érték el. Az újonnan belépők beszélgetési hajlandósága egyébként elmarad a régi ügyfelekétől. A Pannonnál az egy előfizetőre jutó havi átlagos bevétel (ARPU) 6100 forint volt 2001-ben. A cég idei terveiről az anyavállalat tőzsdei jelenléte miatt nem tájékoztattak.
