BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minimum 5 százalékos gázáremelést szorgalmaz a Kögáz-vezér

Ha a központi intézkedések következtében tovább csökken az önkormányzati és a lakossági kötelező hozzájárulás mértéke az új gázvezeték-hálózatok építésénél, a Kögáz Rt. teljesen leállítja fejlesztési programját - közölte csütörtöki nagykanizsai sajtótájékoztatóján Thomas Hecker, a társaság igazgatóságának elnöke.

2002. április 4. csütörtök, 14:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hecker bejelentette, a jövőben elsősorban az új városi hőszolgáltató erőművek építésére, illetve a közületek új hőszolgáltató rendszereinek fejlesztésére kívánnak koncentrálni. A beruházásokat a cég egyik tulajdonosával, az E.ON Hungáriával közösen kívánják megvalósítani.

Hecker szerint hosszú távon nem tartható, hogy a társaság tulajdonosainak ne fizessen osztalékot, ezért úgy véli, átlagosan minimum 5 százalékos fogyasztói gázáremelésre volna szükség. A Kögáz Rt. idén várhatóan nem tudja megvalósítani 2,8 milliárd forint értékű, korábban tervezett hálózatfejlesztési programját, s a vezető szerint nem teljesíthető a tavalyi 700 millió forintos adózás előtti eredmény sem.

Az 1995. óta különböző beruházások megvalósítására, elsősorban hálózatfejlesztésre több mint 20 milliárd forintot költő cég aggályosnak tartja a Mol gázüzletágának államosítását is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet