Hecker bejelentette, a jövőben elsősorban az új városi hőszolgáltató erőművek építésére, illetve a közületek új hőszolgáltató rendszereinek fejlesztésére kívánnak koncentrálni. A beruházásokat a cég egyik tulajdonosával, az E.ON Hungáriával közösen kívánják megvalósítani.
Hecker szerint hosszú távon nem tartható, hogy a társaság tulajdonosainak ne fizessen osztalékot, ezért úgy véli, átlagosan minimum 5 százalékos fogyasztói gázáremelésre volna szükség. A Kögáz Rt. idén várhatóan nem tudja megvalósítani 2,8 milliárd forint értékű, korábban tervezett hálózatfejlesztési programját, s a vezető szerint nem teljesíthető a tavalyi 700 millió forintos adózás előtti eredmény sem.
Az 1995. óta különböző beruházások megvalósítására, elsősorban hálózatfejlesztésre több mint 20 milliárd forintot költő cég aggályosnak tartja a Mol gázüzletágának államosítását is.
